Seudónimo Seudónimo
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please help me with 11 and 12

Please help me with 11 and 12 class=

Respuesta :

frootloop
frootloop frootloop
  • 05-01-2017
11. the pizza costs $6.50, the magazine costs $3.25.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 05-01-2017
It depends on your technique. If you learned multiplication, #11 would be 9.75 dollars times 2 which equals 19.50 dollars. As an estimate you can round 9.75 to 8. 8x2=16 it's quite reasonable as a guess.

I am not quite sure about #12 I'll find out. I spent some time trying, but I still want to see rather what grade you are in to determine what will be best for you. I might be too under average or I might be higher than your grade
Answer Link

Otras preguntas

What is 1/2 • 1 • 2 please help
A washer and a dryer cost 450 combined. The cost of the washer is two times the cost of the dryer. What is the cost of the dryer?
help asap i give big brain!! which diagram shows lines converging?
Do this question if you are interested[tex] - 2x ^{2} + x + 21 [/tex]:)​
Trigonometry find X and Y
What is Ancient China like today?
Factor completely 2x2 4x − 2. 2(x2 2x − 1) 2(x2 2) 2x(x2 2x − 1) Prime.
which of the following is an example of a short-term challenge? A medical diagnosis of multiple sclerosis Maintaining a healthy blood pressure Preparing for
The length of a radius of a circle, measured in feet, is represented by the expression Z +3.6 the diameter of the circle is 11 4/5 Ft. what is the value of Z en
Good day/evening, Can someone please help me to write a 1.5 page speech on koala bears? ​