sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

high Performace Favorit Emily
Mrs. Taylor is planning a pizza party for her students. She plans to purchase cheese pizza and pepperoni pizza for her students to enjoy. Cheese pizzas cost $8
Hi everyone She can do it. It is an easy task A sheslef B himself C itself D herself
How do I find the image after it’s been rotated 270 degrees about the point (-2,-1)?
pls help me and answer it correctly:)​
A restaurant owner is planning to have a courtyard area sodded. The sod comes in rolls that are 3 feet long by 1 foot wide. If the courtyard measures 60 feet by
a.in which portion of the curve,1. is the velocity uniform.2.is the velocity increasing.3.is velocity decreasing.4.is acceleration zero.B. at which point does t
Find the best way to fix this grammatically incorrect sentence: “In the nursery. After the spring rain. Smelled clean.” A. In the nursery, after the spring rain
The graph of y=x^3+x^2-6x is shown....
El simbolo del ion que contiene 24 protones, 28 neutrones y 21 electrones es : A)Sc+3 B)Sc-3 C)Sc D)Cr E)Cr-3