pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Patrick is a comdeion who makes $120 for short performance and $260 for long performance. how much will he earn if he completes 11 short and 12 long performence
An object has a mass of 46.5 g and a volume of 55 mL. What is its density?
High levels of muscular fitness can also lead to reduced risk for chronic diseases. True or false?
How much dna must be extracted/obtained to provide sufficient data.
The process in which a gas turns back into a liquid is called __________. What word completes the sentencA helium balloon's temperature is raised by 1°C. Will t
What does the phrase "in spite of" refer to? Question 1 options: the beauty of nature the ability to remain positive the effects of war the human spirit Questio
based on the experimental probability about how many times will yosef draw a green marble if he draws a total of 75 marbles
Drag the events of the civil rights era into chronological order from top to bottom. = Martin Luther King Jr. gave his "I have a Dream" Speech = Heart of Atlant
Match the key terms to their corresponding definition!
Explain the art during the Renaissance