jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

Who is credited with developing and documenting the first vaccination procedure against smallpox? select one: a. koch b. pasteur c. jenner d. lister?
In a paragraph of no less than 125 words, give your response to the piece you just wrote. What do you think of the music you just created? Do you like y
When creating a professional presentation, transitions should A. use multiple effects to keep the audience interested. B. remain consistent by using
Sugar dissolved in water is an example of which solute-solvent combination?
Two ropes, AD and BD, are tied to a peg on the ground at point D. The other ends of the ropes are tied to points A and B on a flagpole, as shown below: Two rop
What is the prime number that's one-half the product of the only two consecutive prime numbers?
Anyone have a essay I can use.
I need to find the area and perimeter
Which organelle acts like the intestine or digestive system of the cell?
Given the equation 2 square root x minus 5 equals 2, solve for x and identify if it is an extraneous solution.