catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

How has the idea of citizenship changed throughout history?
Identify the basic structure of a chemical equation?
A teacher has a bag of 100 unit cubes.She gives an equal number of cubes to each of the 7 groups in her class.She gives each group as many cubes as she can.How
what is "Linear Mime"
Most cells that experience mutations or damage _________. Select one: a. become cancer b. undergo apoptosis c. become a malignant tumor d. undergo metastasis
Divide 4,318 by 7 Estimate:______________________________
what are bubbling leaves and molten rock called from a volcano
tickets for a school play sold for $7.50 for each adult and $3.00 for each child. the total receipts for 118 tickets totaled $696. find the number of adult tick
What phylum do animals with backbones belong to?
Carl has three lengths of cable, 5 _ 6 yard long, 1 _ 4 yard long, and 2 _ 3 yard long. He needs at least 1 yard of cable. a Which two pieces together make a le