aunyaer1000 aunyaer1000
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

How to do $140 for 18 ft2

Respuesta :

alkhalidisara
alkhalidisara alkhalidisara
  • 04-01-2017

$140 ÷ 18 = $7.7777

rounded = $7.78 per square foot

NOT SURE WHAT YOUR QUESTION WAS EXACTLY SO GAVE YOU SOME OPTIONS

or $140 for 18ft² = $140 for 324ft

or $140 ÷ 324ft = $0.43 per foot

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017

$140 ÷ 18 = $7.7777

rounded = $7.78 per square foot

NOT SURE WHAT YOUR QUESTION WAS EXACTLY SO GAVE YOU SOME OPTIONS

or $140 for 18ft² = $140 for 324ft

or $140 ÷ 324ft = $0.43 per foot

Answer Link

Otras preguntas

What does the term "white mans burden" refer to
You have trained all year for a marathon. In your first attempt to run a marathon, you decide that you want to complete this 26-mile race in 4.5 hours. What wou
a king or queen rules the country
How are the branches of life science related
WHAT IS X^2+3X-10=0 IN SIMPLEST RADICAL FORM
rename the number 120,000
Explain to a friend earth's deepest point is in the Mariana Trench in the Pacific Ocean. It is 35,840 feet below sea level. Is this about 36,000 feet below sea
how do you write 5,920,178 in expanded form
3x+15-7x=-7 solve for x
What is 1.65 divided by 100?