Marie1969
Marie1969 Marie1969
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At pizza Hut you can get 9 slices of pizza for $7.00. What is the price per slice of pizza?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
divide price by slice

Answer Link
BALLER1111
BALLER1111 BALLER1111
  • 04-01-2017
The answer is 0.777777777
Answer Link

Otras preguntas

What technique(s) can be used to remove one solid from a mixture of solids and how?
. What will your extended metaphor be? Remember that extended metaphors are comparisons used throughout a piece of writing. In "Mother to Son", the metaphor th
Heather buys a TV for $2,100, a game system for $400, and a game for $50. If sales tax is 8% what will she pay in tax?
Plants need radiant energy and which of the following resources for photosynthesis .glucose and water .oxygen and water .carbon dioxide and water .oxygen and
What did The king of Spain set up to allow him to control his new empire
Like adjectives, adverbs with one syllable form the by adding -er to the positive. 1.superlative 2.attributive 3.comparative 4.appositive Plz helpppppp
look at image. reflection across y= -1​
Cassie is baking cookies from scratch. Her recipe calls for 7/8 of a cup of sugar per batch. If she is baking Just 2/3 of abatch of cookies, how much sugar shou
An object has the acceleration graph shown in (Figure 1). Its velocity at t=0s is vx=2.0m/s. Draw the object's velocity graph for the values of t that are separ
Why did the Europeans settled in the America’s?