marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
A student purchases 6 different colored folders for her classes (red, blue, yellow, green, purple, and black). She randomly chooses two folders to use for her f
which action is an example of nonverbal communication in a speech? A. Playing with langue to make a point B. Reading a poem to entertain the audience C. Using
Lin and her brother were born on the same date in diffrent years. Lin was 5 years old when her brother was 2. Find their ages in diffrent years by filling in th
How can using a nicotine substitute help a user break the addiction to nicotine?
When the doorbell rings , why does helmer Say “ if it is a caller , remember that i am not at home
Help on question c please
In regards to distracted driving, the most essential rule to remember at all times is _____.
Self doubt is a result of ______. a. Having great success b. Lacking self-esteem c. Successful conflict resolution d. An assertive attitude
Brandy wants to buy a digital camera that cost 300.suppose she saves 15 each week. In how many weeks will she have enough money for the camera? Use a bar diagra
At a football game jasmine bought a soft pretzel for $2.25 and a bottle of water for $ 1.50.She paid with a $5 bill.How Much change should jasmine get back?