amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

If triangle ABC is dilated by a scale factor of 2.5 with a center of dilation at vertex B, how does the area of A'B'C' compare with the area of ABC?
k+1=3k-1 please show me the correct steps to solve this problem
is 0.003km greater than, less than, or equal to 3 m
HELP PLZZ I WILL REWARD IF ANSWERS RIGHT
Can someone explain to me the differences between atom vs molecule vs compound vs element with examples? HELPPPPPPPPPPPPPPPPPP
A number cube with the numbers 1 through 6 is rolled. What is the probability of the number cube showing a 3 or a multiple of 3?
Three layers of strata are deposited. The law of superposition explains the age of the layers by stating that the _____________ layer is on the top and the ____
In this voice activity you are going to give directions to a friend who is visiting you. You will tell your friend how to get to three places from your house. C
Are these answers corect?
Bacteria more easily adapt to changing environments than elephants because bacteria __________.