beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Please help me w the answer
A walking path across a park is represented by the equation y = -4x + 10. A new path will be built perpendicular to this path. The paths will intersect at the p
if the area of a rectangle is 144cm and breadth is 6cm, find the perimeter of the rectangle​
chapter 3 reactivity of metals mcq question and question and answer and important notes? ​
Cp = Rs 20 Sp = Rs 25​
A construct that enables you to create custom types by grouping together variables of other types is called a what
I need help answering this question.
Hi everyone She can do it. It is an easy task A sheslef B himself C itself D herself
two observers, Anna and Bryan. sight a kite at angles 44 degrees and 66 degrees. respictively. if anna is located 20m from the kite. how far is anna from bryan?
write the volume formula beside the solid figure​