Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP I'M VERY CONFUSED! find all natural number solutions for each congruence. 1. y + 3 ≡ 2 mod 4 2. 3 - y ≡ 5 mod 9
Please help!! Will mark brainliest!!
Look at the line plot, explain how you found the mean, median, and range. Compare the two line plots, is there an overlap and what degree of overlap? What is th
I need help from a wizard...
Please select the word from the list that best fits the definition ocean current that cools the West Coast of the United States
Memos are commonly used to _________ or _________. Scold; Punish Congratulate; Encourage Hire; Fire Inform; Persuade
Jada walks up to a tank that can hold up to 10 gallons. When it’s active a drain empties water from the tank at a constant rate. When jada first sees the tank i
Read the passage from "The Necklace." At last they found on the quay one of those ancient night cabs which, as though they were ashamed to show their shabbiness
who ever answer get brainliest which book cover includes images that are important in the Christian religion
What is the solution to the system of equations graphed below?V= X + 2= -2x =​