shaneballaba03 shaneballaba03
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

How much will you spend if you want to have 6 cheese burgers with vegies and 3 regular cups of milktea?

WHO HAS EXPLANATION THERE I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST

Respuesta :

armanarnav
armanarnav armanarnav
  • 02-11-2021

Answer:

Hope That Helped Mark Me as Brainlieist

Step-by-step explanation:

If the price for each of them is $1 then the total will be$9

Answer Link

Otras preguntas

Ninjas used many different tools and weapons to get the job done. They used throwing stars, bows, and acid-spurting tubes to name a few. But the favorite weapon
Put the rulers of the Tang dynasty in the order in which they ruled.
(c) The line with equation y = 2x +k is a tangent to curve y = 3x² +4. Find the value of k.​
In the given figure
Water vapor is a gas in the atmosphere that helps make clouds and precipitation. __________ is the temperature the air needs to be cooled to in order to achieve
solve for x 8(x+7)=-96
In which of the following situations would Pasadena real estate salesperson Connie Lopez, who makes collections on real estate loans, be required to be licensed
please answer this ineed it
How does Maritole’s perspective affect the reader's understanding of the treaty?
4.5% of what number is 99?​