yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Maps are intended to show spatial distributions should be based on projections that
What does a my mitochondria do in a plant cell
evaluate what advantage might asexual reproduction by fission have compared to sexual reproduction
Why is the windows process activation services needed to run the web server (iis) role?
what is the answer to subtract the product of 5 and 8 from 50
Fasting during Ramadan. Praying five times each day. Giving charity to the poor. Followers of which religion engage in these practices? (1) Christianity (2) Bud
Which of the following sentences needs the personal A in the blank?
atmosphere-ocean environments related to climate are produced by interactions of which of the following? (a) tectonic plate interactions with the lithosphere a
What is the answer to this problem
A crayfish lives in a shallow pond along with frogs, turtles, various insects, and small fish. Meadowsweet grows on the banks of the pond, which is rimmed with