rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Edwards v. South Carolina focused on two issues: the right to petition the government for a redress of grievances and ///// the right to symbolic speech. the f
Scott, age 49, is a surviving spouse. his household includes two unmarried step- sons who qualify as his dependents. he has agi of $75,000 and itemized deductio
The color of a flower is controlled by two alternative alleles at a single locus, r (red) and r (white). if an individual has the rr alleles, it is considered t
can anyone help me with this one? i don't understand this worksheet at all.
I need help with this question on my homework, please help me.
Mass of a substance divided by unit volume is called
What did dr.freud say to the guy say to the guy who thought he was mickey mouse on day and donaldduck the next?
In what line do planes A and QRV intersect?
Which form of business structure is most associated with agency problems?]?
Can someone please explain how to do c i thank you