jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help please Jeremy sells pencils. His daily sales have been linear. Jeremy sold 20 pencils on the first day, 23 pencils on the second day, and 26 pencils on the
Dupa doua reduceri consecutive de pret , ambele de 10% , un aparat foto costa 567 lei. care a fost pretul initial al aparatului foto.
What are the steps to this question
Question 8 (1 point) Question 8 Unsaved Completa la oración siguiente con el verbo correcto. Juan y yo _________ muchos regalos anoche. Question 8 options: A)
A device that conveys information with analog signals and digital signals is called _____. a) an electron device b) an electrical device c) an electric device
honeybees produce 7 pounds of honey for every one pound of beeswax they produce. use equivalent ratio to find how many pounds of honey are produced when 25 poun
What version of HTML uses CSS2 for style sheets?
A piece of property was valued at 50k at the end of 1990. Property values in the city where this land is locates increase by 10% each year. The value of the la
What is ironic about the speaker in mending wall helping to maintain the wall?
A sunflower Is two weeks old it is 38 centimeters tal when it is six weeks old it is 114 centimeters tall how tall is a sunflower plant that is a 3 1/2 weeks o