aspectworld23
aspectworld23 aspectworld23
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

Tricia spends $4.89 on 3 snack packs.
If each snack pack costs the same price, how much does 1 snack pack cost?

(Write the answer as a decimal to 2 places.)

Respuesta :

felixcharles333
felixcharles333 felixcharles333
  • 02-10-2021

Answer:

$1.63

Step-by-step explanation:

Divide 4.89 by 3

Answer: $1.63

Simple

Hope it helps ♥️♥️

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!!!! WILL GIVE BRAINIEST !!!
I need help on 29 .-.
What is an adaptation I'm a rainforest, but not in a tundra
A necessary feature of pattern is
Steve packed 350 containers of mealworms for the fishing store. Of those containers, 237 hold 6 mealworms each. The rest of the containes hold 8 mealworms each.
HELP! WILL NAME BRAINEST!!!!
Imagine that your high school or college has been overrun with zombies. Your math professor, the cafeteria ladies, and even your best friend have all joined the
What is the maximum height achieved if a 0.600 kg mass is thrown straight upward with an initial speed of 75.0 m·sâ1? ignore the effect of air resistance?
Name three general styles of flats
Use the following equation to find a line that is parallel: 10x + 3y - 4x = -24