jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

What is 3/50 as a decimal And show work
Solve proportions 13/25 = p/100
how many atoms in C9H8O4
How many seismic stations are needed to determine the location of an earthquake's epicenter?
There are two ways of adding two square numbers to make 65. Write a different square number in each box. [ ] + [ ].
What is an adjective phrase?
Solve proportions 13/25 = p/100
On a TI-84, how do you stop it from giving you simply a number for an answer when you put in a polynomial divided by another polynomial?
I need help writing a 5 paragraph persuasive essay. The topic is: Agree/Disagree, stories with Suprise endings using situational irony is the best. I agree, but
What is larger 0.6 or 3/4 explain?