frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
Where does most of the metobolic activity in the cell occur
This diagram is best used for helping a reader A. relate personally to a text B. define hard vocabulary words in a text. C. monitor comprehension of a text. D.
What is the difference between interpreting and analyzing
Energy can be transferred from a closed system to the surroundings by: (A) Internal chemical reactions (B) Heat (C) Shaft work (D) Change in pressure without ch
Jabo is standing next to a building. Jabo is 6.25 feet tall, and cast a shadow that 14 feet long. If the building cast a
A pet has 18 hamsters.They sold 10 and put the remaining hamsters into 8 cages.Hownany hamsters are in each cage
through P(1,6) and perpendicular to y = 1/3x - 9
How did the purchase of the Louisiana Territory help the United States
HELP I NEED THIS DONE
In the last part of the experiment you need to investigate the behaviour of gamma radiation as it passes through air. A gamma source is placed at a distance d =