justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

the story “The Minister’s Black Veil,” Hawthorne uses different names for the black veil. Which alternate name does he use most often?
Can someone translate this for me?
¿Que traes a la fiesta? Answer using a complete sentence. How would you rephrase your sentence using a direct object pronoun? How would we say each of those two
Which of the following is the best example of a valid hypothesis? A People should eat vegetables.
(3.5 × 1016)(2.2 × 1010) = A × 10B
why is Euripides medea a difficult source to use to understand women in ancient greece
Which statement is a conclusion that may be drawn from the data in the table? A.The population of pea plants in the garden is in Hardy-Weinberg equilibrium. B.T
What shape is produced by exfoliation
Design is basically the arrangement of shapes. do you agree? why or why not?
Which is a characteristic of civilization?