friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

In which of these cases are the two wave points considered to be in phase with each other?
Apply the distributive property to write an expression that is equivalent to 5h + 2hsquared2.
At the beginning of the war, why was Hitler allowed to continue his aggression without resistance from other European countries
please someone help me with this: a mineral's____________shape is determined by its actomic structure.
Which of the following wrote detailed accounts about early Native American? A) Spanish B) French C) Americans D) Mexicans Please Help I need this ASAP!!!
34. In 2009, impaired drivers killed 154 _________. A. child passengers of vehicles B. other motorists C. pedestrians D. None of the above
Calculate the total payback for a $3,500 loan at 8% annual interest with monthly payments for two years. Show all of your steps. Use the formula, M = Pm(1 + m)^
3. Simplify. 312⋅312 4. Rewrite n√xm using a rational expression.
A weight lifter raises a 1600 N barbell to a height of 2.0 meters. How much work was done? W = Fd Question 6 options: 3000 Joules 30 Joules 320 Joules 3
Three broad zones with different climates and resources helped shape Russian life. They include: