dmarigertings dmarigertings
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Zara bought 2.4 pounds of grapes and a watermelon what cost $5.28. The total cost of the fruit was 7.32. Which describes a way to determine x, the price per pound for the grapes?

Zara bought 24 pounds of grapes and a watermelon what cost 528 The total cost of the fruit was 732 Which describes a way to determine x the price per pound for class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

The answer is B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do protozoans with pseudopods eat?
a middle school scored three field goals worth three points each and two touchdowns worth six points, where each touchdown also had an additional score of two p
a tank 4/5 full needs 75 liters to fill it up. how many liters does it hold when full? - help please :3 xx
how to solve 3/4 = 8/x-1
How might a theory relate to a model in science?
what is the answer to 4/7 x - 3 =6
what is the place value of 0.8?
Factor the trinomial: 5x^2-2x-7
what integer does the square root of 18 lie between
How many neutrons are probably in the nucleus of an element of atomic weight 197?  a. 43 b. 79  c. 83  d. 100  e. 118