andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Do not scam or you get reported

Do not scam or you get reported class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-06-2021

Answer:

.62 cents per box

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of boxes to get the unit cost

4.98 / 8

.6225 per box

It states to round to the nearest cent

.62 cents per box

Answer Link
khadija12341234
khadija12341234 khadija12341234
  • 03-06-2021

Answer:

0.62

Step-by-step explanation:

4.98/8=0.6225

Then you round it and you get 0.62

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! Excerpt from Treaty of Guadalupe Hidalgo; February 2, 1848 “In consideration of the extension acquired by the
A particular isotope has a​ half-life of 74 days. If you start with 1 kilogram of this​ isotope, how much will remain after 150 ​days? after 300 ​days?
4 (j+17) -1 is greater than or equal to 19
summarize the judicial system
Number 2 I don’t understand
how can you perform math and physics and what you should do to catch up
In a small chess tournament, 20 matches were played. Find out how many people were involved if it is known that each participant played 2 games with every other
What is the ionic symbol for the ion that has 16 protons and 18 electrons? A. Ar2+ B. S2- C. Ar2- D. S2+
What’s the volume of the cylinder
Classify the reactions as endothermic or exothermic. A. The reaction between ammonium nitrate and water absorbs heat from the surrounding environment. B. Three