andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Someone help dont scam or you get report. :)

Someone help dont scam or you get report class=

Respuesta :

MizukiIsEpik
MizukiIsEpik MizukiIsEpik
  • 03-06-2021

Answer:

Hi there!

The correct answer should be: $2.99 per kilogram!

Step-by-step explanation:

17.94 ÷ 6 = 2.99

Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the expression as the algebraic expression in x Sin (tan^-1(x))
What is a common theme in the book “145th Street Short Stories” by Walter Dean Myers?
Find the circumference and the area of a circle with diameter equal to 8.6 inches. Use 3.14 for pi Please answer it will mean a lot thanks
HELP ASAP A bowl contains 5 pieces of red candy, 6 pieces of green candy, and 11 pieces of blue candy. Two pieces of candy are drawn and then replaced back into
1. A set is said to be a singleton set,iga) n (A)=1 b) n (A)=0​
Describe fully the single transformation that maps shape A onto shape B.
write brackets () in this statement to make it correct 6 + 4 x 5 - 3 = 14
Identify the effects of the Great Schism.
additive inverse of 2/8​
The price of a hamburger is 3 dollars. what is the price of 90 hamburgers?