greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

What is the energy in joules and ev of a photon in a radio wave from an am station that has a 1500 khz broadcast frequency?
What is the appropriate indefinite article for the word boligrafo
air bags will deploy no matter which side your car is hit true or false
Which term refers to positive efforts to recruit minority group members or women for jobs, promotions, and educational opportunities?
At a certain output level, the per-unit cost incurred by a firm to manufacture a product is $5. other factors remaining constant, what will be the new per-unit
The name of the protective tissue that covers the trachea when you swallow is the
Who wrote Uncle Tom's Cabin was changed the way many American slavery before the Civil War
Oh, Good Grief!.....
Chief cells ________. produce hcl produce mucin produce gastrin produce pepsinogen
On a graph with y-values ranging from 1,013,020 to 9,618,115, what is a reasonable scale to use on a y-axis with 10 tick marks?