rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 40 divided by 9 with remainder
What did the Supreme Court determine in Plessy v. Feguson?
80 is 4/5 of what number
A scientist finds an unusual object and decides to study it. Which observation indicates that it is a living thing that is multicellular? a. It can be found in
The art of coming to an agreement by means of mutual concession is called: a. consensus b. propaganda c.public relations d. compromise
One student did an experiment with sea water. The steps of the experiment are shown below. Heat 0.5 liters of sea water in a beaker. Observe the sea water boil
if a system requires 150 j of input work and produces 123 J of output work, whats its effiency
William Shakespeare is one of the most famous writers in the world. What is the verb?
give an example of a rule for a pattern. list a set of numbers that fit the pattern
which of the following accurately pairs the cell part with its function? A. Smooth ER-assemble proteins B. Nucleus a produces energy C Cytoskeleton-moves cells