Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

Jeremy spent all weekend cramming for a test on time management. When he got to school, he realized the test wasn’t until the following week. Which literary dev
A large container is pulled 20 meters with 40 newtons of force. The power exerted is 64 watts. How long did it take to move the container? A. 12.5 s B. 40 s
what is 15a-7×4+6 for a =2.4
A politician who is "fiscally liberal" would MOST LIKELY support
If the core of a supernova explosion contains three or more solar masses of matter, the core will most likely become a _____.
The Fertile Crescent stretches across the top of which of the following deserts? The Saharan Desert The Nubian Desert The Persian Desert The Syrian Desert
which description is represented by a discrete graph
In which sentence does the word for low in price have a negative connotation
TWENTY POINTSFor lunch, Dawn chose green salad, fruit salad, and minestrone soup. Her lunch is rich in which nutrient? A)vitamins B) protein C)carbohydrates
What was Postmodernism a direct response to? A. Changes in contemporary writing styles. B. Modernism after World War II C. Realism after the Civil War D. Rom