Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

whats the common denominator for x^2+4x+4
give me 2 multiplication that equals 19
When wood is burned, energy is released in the form of heat and light. Describe the reaction, and explain why this reaction does not violate the law of conserva
A carpenter has three sheets of plywood that are each 6.85 feet long. A 3.4-foot piece is cut from one sheet and 0.5-foot piece is cut from another sheet. How m
Walmart sells a case of 24 cans of diet coke for $6.88. Publix sells a 12 pack of diet coke for $3.99. Which is the best buy?
name the explorer who believed columbus had found new land and for whom america was named
Each sentence below contains two apostrophes. Which sentence gives an example of an apostrophe used to show possession, as well as one that is used as a contrac
Which battle victory led the French to believe that the colonists could win the war? A. the Battle of Yorktown B. the Battle of Lexington C. the Battle
Donna and Phyllis are reviewing for a math final. They have 150 pages to cover. Donna can review 37 pages an hour, but Phyllis can only go 2/3 as fast as Donna.
____ shares a border with Mexico. Guatemala Costa Rica Puerto Rico Honduras