shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

What Is the National Prohibition Act?
Describe William Shakespeare in one word
what are some interesting facts about the great sandy desert?
how did martinique gain independence
if square root of 405 rounded to the nearest thousandth is 20.125  how do u simplify to get to that answer, thank u.
n^2+7n+15=5 show work please
Calculate the speed of a 3.5cm sound wave of frequency 8000Hz
Why did Pres. Truman believe that political change would come to the Soviet Union?A. The failures of the Soviet Nuclear programB. The Appeal of freedom and the
Veronica earned $150 at work this past week in her paycheck. She wants to buy some necklaces which costs $6 each. She writes a function to model the amount of m
What what handels full name