shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

The Peloponnesian War lasted for almost?
Translate the verbal phrase into an inequality. All real numbers that are greater than or equal to -1.5 and less than 9.2
What are two domestic acts Lincoln is credited with during his presidency?
Can some one help me? Please!
Thomas drew a rectangle with a area of 6 square centimeters what is the greatest possible perimeter
66 is what percent of 120?
Which of the following best explains why the Chinese rebuilt the Great Wall in the 1400s? A. to keep out invaders from the Japanese islands B. to keep out Mongo
MATH HELP ASAP PLEASE
Castor brought 6 3/4 small carrot cakes to share with 26 students in his class. Did Castor bring enough for each student to have 1/4 of a cake? (Yes..26 studen
reading so i have a question about ants. so where would you go to see ants building hanging garden houses?