Chip35
Chip35 Chip35
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

I just need to know how much you will pay in postage:)WILL GIVE BRAINLY HALP

I just need to know how much you will pay in postageWILL GIVE BRAINLY HALP class=

Respuesta :

glabbe123
glabbe123 glabbe123
  • 03-05-2021
I think it might be 76 cents because if you look at the difference from 2 ounces to 3 ounces it’s $.25 and if you divide 25 by 2.1 you come out with 11.904. So sorry if i’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Suppose U={1,2,3,4,5,6,7,8} is the universal set and P={2,4,6,8}. Then what is the complement of P?
Match each number to its correct letter. 1. m = -4 and contains the point (0,2) 2. m = 0 and contains the point (0,2) 3. m = 2, b = -4 4. m = 2 and contains
least common denominator
Write a speech about a current practice — anything people commonly do in society today
The cost for 3.25 pounds of coffee beans is $19.14. What is the cost of 1 pound of coffee beans
Why was Robespierre the leader of the Jacobins? Why not someone else?
How many codons are needed to create 4 amino acids?
How did Rome try to control the luxurious tastes of its richest citizens?
What is the density ρh of hot air inside the balloon? assume that this density is uniform throughout the balloon. express the density in terms of th, tc, and ρc
The Panama Canal was build to connect