Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

it cost $4.25 foe one pound of roast beef. how much will it cost to purchase 2.5 pounds of roast beef?round to the nearest cent

Respuesta :

michelle248 michelle248
  • 01-12-2016
Since the price is $4.25 per one pound, you multiply the $4.25 by 2.5 pounds, giving you $10.63.
Answer Link

Otras preguntas

What does the doctor say is going to happen to johnny and dally?
how do you find the average of 10.4, 10.2,10
Based on Herman's scale model, what is the actual area of the entire side of the house?
1.) Voilà une description de ma famille pour ma présentation en classe. J'ai choisi de parler du jour d'avant Noël. Il y a ma mère, elle se sent toujours joyeus
Roberto is downloading a large file from the Internet, and for the first minute of the download, the download speed was 600 kb per second. In each subsequent m
What do you call the acid formed with nitrogen that has two oxygen atoms?
The physical universe is finite. True False
Which term might a Loyalist have used to describe a Patriot gathering or committee?
Shawna reduced the size of a rectangle to a height of 2 in. What is the new width if is was originally 24 inches wide and 12 tall
Discuss radio waves and gamma rays. Describe two ways that they are Alike