digradjonga
digradjonga digradjonga
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

During one month, a homeowner used 300 units of electricity and 120 units of gas for a total cost of $114.00. The next month, 290 units of electricity and 150 units of gas were used for a total cost of $115.30. Find the cost per unit of gas.

$_____

Respuesta :

moody1556 moody1556
  • 02-05-2021
Cost per unit of gas is $0.34
Answer Link

Otras preguntas

Analyze the dialogue and events in paragraph 6. What do they reveal about Mrs. Winter’s character? Use textual evidence to justify your response. Sleeping By Ka
9a + 6b + 3b+14a+9c Helppp
what is the meaning of Force has no place where there is need of skill” ]
Can there be a negative change in length? i.e. a negative ΔL ?
My teachers forbade me to smoke. (into direct speech)​
Name the the male and female reproductive organ in pteridophytes​
please anyone who knows
Determine whether the equation has One Solution, No Solution, or Infinitely Many Solutions. −3+3x=3x−1−3
A group of 116 guests would like to go to the theme park today. Each van can transport 8 people.
A) a culture of bacteria is put in a Petri dish in doubles every 4 hours if the initial amount of bacteria is 100 how many bacteria will be in 15 hours( round t