gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

Choose the substance with the lowest viscosity. choose the substance with the lowest viscosity. cl2chch2cl cl3cccl3 cl3cchcl2 cl2chchcl2 clch2ch2cl
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!!
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! What part of speech is the underlined word? Mi profesor usa una computadora para ensena clases en línea. Compu
how do you do This? It says to simplify the expression.
Dr. martinez is studying the effects of diet on mental alertness. each morning for two weeks, subjects in dr. martinez's study eat a breakfast that is either hi
Consider a bundle of 325 brownies and 300 cookies. How do we label this production bundle? A. Inefficient B. Efficient C. Impossible
How big was the Navajo tribe
How to do this question by proving the identity?
You have 45 pencils. Five out of every 9 are yellow pencils and the rest are brown. How many pencils are yellow? Please show your work...
-5 -(-1) equals what?