Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

2. State the relationship between Agriculture an 1 industries.​
How do disciplines in the field of social sciences generally identify how people can be understood?
"How have women contributed to the field of space exploration?"
To go on a summer trip, Eric borrows $800. He makes no payments until the end of 4 years, when he pays off the entire loan. The lender charges simple interest a
-2=7(q+ 2) +3(2q -1) Solve for q
Write a rule to describe each transformation. H(-5,-5) to H’(3,-3).
Which of the following may explain the difference in interpretation of historical events, especially if the historians are from different cultures? 1) The level
(3x+2)(4x-5) foil method
Consider the plot of f(x) = 10ˣ. Write the equation of line l.a) y = 10xb) y = 10ˣ+¹c) y = log(base 10)(x)d) y = log(base 10)(10x)
Ramona told Edward that she was pregnant by him and wanted him to marry her. He did so, relying on her statement. Later, she learned that she was not pregnant w