burrolabrisa671 burrolabrisa671
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

A can of cat food costs $0.62. How much would it cost to buy 5 cans of cat food?​

Respuesta :

gilnunez617 gilnunez617
  • 04-03-2021
The correct answer is $3.1

Explanation : $0.62 x 5 = $3.1
Answer Link
sjoh7300
sjoh7300 sjoh7300
  • 04-03-2021

Answer:

 3.1

Step-by-step explanation: muitply by 5

Answer Link

Otras preguntas

Your family is going on a road trip to Disney World! On Day 1, you traveled x miles. On Day 2, you drove 58 miles more than 3 times the miles on Day 1. On Day
regina bought fruit for her family. she bought 3 1/2 pounds of oranges and 4 and 3/4 pounds of peaches. if she used all bit 1 3/8 pounds of fruit in a fruit sal
within an organism what processes control bone and limb
help me rewrite this Second, the Soviet Union, unlike previous aspirants to hegemony, is animated by a new fanatic faith, anti-thetical to our own, and seeks t
What does eating up the applause mean?
Which verb form correctly completes this conversation? Bianca: ¿A qué hora abre el museo? Ángelo: Yo _____ averiguarlo, pero nadie contestó mi llamada. quise
ATP (adenosine triiphosphate) stores energy in the bonds between its A. hydrogen atoms, B. carbon atoms, C. nucleotides, or D. phosphate groups?
nosotros______ el talento de pablo picasso
write an inequality to represent “three less than twice a number is at least negative one”
Which statement best introduces this quotation in an essay?