BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

what is the rhyme scheme in this excerpt
Please I need help ASAP, please tell me how you know
Let B be between a and C use the segment addition postulate to solve for W AB= 4w-4 BC = 2w-8 AC = 24 A- w=10 B- w=6 C- w=4 D- w=-2
Craig has 5/8 of a bottle of glue but the recipe calls for three quarters a bottle. Does he have enough
What does Feng Shui (风水) mean? Do there have any Chinese?
what is the solution
federal law currently bans the sale of kidneys. this effectively establishes a maximum legal price for kidneys of $0. this is called a price ceiling. because of
plz help me I dont know geometery plz help​
Do you know the answer? LA = GY - D
Solve the following, where 0° 0, then find cot