koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

Wich of the following are not grown in the tropical climates of Asia
Find mean, median, mode for the following. The following table of grouped data represents the weight (in pounds) of 100
What is the value of x in the equation 1.5(x + 4) – 3 = 4.5(x - 2)?
Is 33,44,55 a right triangle?
y+y+y+3yplease help me​
A job cost sheet of Swifty Company is given below. Job Cost Sheet JOB NO. 469 Quantity 2,000 ITEM White Lion Cages Date Requested 7/2 FOR Todd Company Date Comp
Help please!!! The battle where the U.S. lost and General MacArthur said those famous words: “I shall return” was marked by a second battle later in the war. Wh
Kendra is studying the energy pyramid shown. Which statement is supported by the energy pyramid? A.) The ecosystem can support fewer foxes than grasshoppers. B.
Will Mark Brainliest!! What is the mass of water in 25 moles of water? a. 450 g water b. 450.0 g water c. 1.39 g water d. 1.4 g water
is it japanese american? idk im right someone help