Seudónimo Seudónimo
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

if you can pls answer any of these 6-10 plz do it would really help
(pic below)

if you can pls answer any of these 610 plz do it would really help pic below class=

Respuesta :

evdiazsanch110
evdiazsanch110 evdiazsanch110
  • 04-03-2021

Answer: the first one is $0.35

price per apple

Answer Link
emily000090
emily000090 emily000090
  • 04-03-2021

Answer:

alexis: 7/12

tom: 12

Naomi: 21.55

Kevin: 41.657

   beef= 11.99 x 2 1/2= 29.975

        chicken= 6.49 x 1.8= 11.682

          29.975+ 11.682= 41.657

local store: each apple is .35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If it takes Mark twice as long to earn $6.00 as it takes Carl to earn $4.00, what is the ratio of Mark’s pay per hour to Carl’s pay per hour?
The significance of the Open Door Policy for the United States lay in its (A) providing a use for the Philippines as a way station between China and the United
what does etymology study?
Why does Louis XIV want to expand France's border?
USE A NUMBER LINE TO FIND 8/9 / 8/45.
What are abiotic factors of the enviroment lynx
What is the slope of any line parallel to the line 8x + 9y = 3 in the standard (x,y) coordinate plane?
what does etymology study?
The unstated purpose of the Alien and Sedition Acts was to (A) unite the nation in time of danger (B) deport immigrants who were becoming too numerous (C) prote
A flight instructor charges $50 per lesson, plus an additional fee for the use of his plane. The charge for the use of the plane varies directly with the square