AlexSchreiber
AlexSchreiber AlexSchreiber
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

please help with this
​

please help with this class=

Respuesta :

newtondelisha newtondelisha
  • 04-03-2021

Answer:

Y=2x+1

Step-by-step explanation:

The ad costs $2 per day(x) + the flat service of $1.

(1) day: $3=2(1)+1 (3) days: $9=2(3)+1

Answer Link
Supernova2233
Supernova2233 Supernova2233
  • 04-03-2021

Answer:

Y=2x+1 Hope it helps you

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 0.80 as a fraction
What is one significant contribution from African Americans on American society and/or culture?
How much does the element Radon cost per pound
there are 5 times as many yellow labs as terriers in the dog park. if there are a totsl of 18 dogs , how many dogs are terriers? how would I draw a model an d w
Are these sentences time, sequence, condition, or state? We will have completed a full week's worth of work in the forest. We will be flying to a remote part of
Could life as we know it exist on earth if air contained only oxygen? Explain What would happen to the supply of atp in your cells if you ate to few carbohydrat
Container a and b hold 11,875 liters of water altogether. Container b holds 2,391 liters more than container a holds. How much water does container a hold?
erin buys a bag of peanuts that weighs 3/4 of a pound.  Later that week, the bag is 2/3 full.  how much does the bag of peanuts weigh now?
In addition to replacing the president if necessary, it's the duty of the vice president to
What times 57 equals 570