jaelynmoore7 jaelynmoore7
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ten pounds of fruit costs $9.04. The pears cost $0.99 per pound and the apples are $0.56 per pound. How many pounds of pears were purchased

Respuesta :

imslowhelpmelol imslowhelpmelol
  • 03-03-2021
hope it helps you sir
Ver imagen imslowhelpmelol
Answer Link

Otras preguntas

How many eights are there in 6 1/2
Question: 35/8 ( write as mixed number ) Please help me very very quickly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
among the qualities listed on the human relations scale, the most important one for the building new relationship is?
In Romeo and Juliet act 2, which character serves as a messenger
A construction contractor is purchasing granite tiles for a new kitchen floor. Each tile costs $5 and he wants to spend less than $1,500. The size of each tile
all fractions between 0 and 1/4
In Romeo and Juliet act 2, which character serves as a messenger
How many eights are there in 6 1/2
how do I solve x+2y=8
among the qualities listed on the human relations scale, the most important one for the building new relationship is?