27leonardr
27leonardr 27leonardr
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

could someone be so kind and help me please!!!!!!!!!!!

could someone be so kind and help me please class=

Respuesta :

rlin1 rlin1
  • 03-03-2021

Answer: 0.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
helloluv helloluv
  • 03-03-2021
The answer is .75 because if you do 12 divided by 16 it would be .75 and if you do .75 times 16 ounces it would equal 12 dollars for one pound
Answer Link

Otras preguntas

Select the quadratic that has roots x=8 and x=-5 a x^2 + 3x -40 B x^2-3x-40 C x^2 + 13x +40 Dx^2-13x+40
Dividing a Line Segment Based on a RatiON
What invention that was made durong the victorian era would be helpful to the people living during that time and why? What did it do? Why was it important? Sinc
What happened after the japanese surrendered at the end of world war 2 what was korea's fate?
What was the purpose of laws passed shortly after september 11 attacks?
If sin 90= 1, then the cos 0= blank
mike is buying a large pizza the pizza cost $8.00 plus .50 for each addition topping which function correctly models this situation
Evaluate the surface integral. s x ds, s is the triangular region with vertices (1, 0, 0), (0, −2, 0), and (0, 0, 10).
The women’s movement began by fighting for women’s suffrage. true false
An example of a primary source of information about the war of 1812 would be a