nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

Check the functions whose inverses are also functions
Drag a vertex of the triangle to change its shape double click or double tap a vertex or side to prevent it from changing
im not helping anyone because my answers keep getting taken down i had 41 answers and 600 points now i have153
Increase cardiorespiratory Fitness levels is difficult for experienced athletes because
Re-write the sentence using a Direct Object Pronoun: Marco lava el plato. a Marco lo lava. b Marco la lava. c Marco los lava. d Marco el lava.
1. Which of the following best describes the tone of Mary Mallon’s letter? A. resigned B. frustrated C. angry D. saddened
NEED HELP WITH CHEM :) What volume of a 3.70 M NaCl solution is needed for a reaction that requires 118 g of NaCl?
How are riots put down in brave new world
PART A: Which statement best expresses the theme of the story? A It can be difficult for children to learn right from wrong when there are bad influences around
Should a GDP (Gross Domestic Product) measure include factors beyond cash earned?