tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x. x+35 4x
What is M2? This is for economics please help!!!!!
A bag contains 5 white, 3 black, and 2 green balls. Balls are picked at random. Explain why the events picking a black ball and then another black ball are depe
PLEASE HELP FAST I'M ON A TIME LIMIT Read the essay prompt. The emperors of the Roman Empire had a large influence on the ancient world. They were responsible f
-3× + 1 + 10x = x + 4​
An aquarium in the shape of a right rectangular prism is 12.5 inches long, 6 inches wide and 8 inches high. What is the total amount of water needed, to the ne
Gabriel started to calculate the area of the triangle. His work is shown. A = 1 2 bh = 1 2 ( 1 2 ) ( 3 4 )
Can somebody help me write my essay. The topic is Should grandparents move with families when the family move to a new country? please.​
which appeal is most clearly an example of ethos as a dietician
what is friction? effect of force​