auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

If the equation of a circle is (x + 4)2 + (y - 6)2 = 25, its center point is (4, 6) (-4, 6) (4, -6)
plz help me answer these questions 3/4 - 1/2 3/4 - 3/8 5/6 - 1/4 5/6 - 1/2 5/6 - 1/3 7/8 - 1/4 7/8 - 1/2 7/8 - 3/4 thank you! have a nice day
There were 6 oranges in the refrigerator and Joey and his friends ate 3 2/3 oranges. How many oranges were left/
Which creature from Greek mithology lived in the labyrinth?
If 3 pieces of candy cost $2.10,how much would four pieces cost?
What does Buck often dream of as he sleeps by the campfire? A. John Thornton B. Judge Miller's home C. His fight with Spitz D. Primitive man
Why did journalists call the Alaska purchase of 1867 Seward's Folly
Reasons why Navistist didnt want imagrants in the us
Chloe sorts her beads. The number of red beads she has is 5 5/6 times the number of green beads. If she has 60 green beads, how many rec beads dose she have?
which of these following have a positive charges