XxxDaluxe
XxxDaluxe
01-03-2021
Mathematics
contestada
Help pls.............
Respuesta :
josegomezfoo37
josegomezfoo37
01-03-2021
Answer:
a is the right answer I calculated it
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Based on the chart, what are the three most effective methods to protect against pregnancy? pill, implant, injection patch, vaginal ring, implant patch, vaginal
Abigail is buying coffee beans to brew coffee for a special celebration. Dark roast beans cost $4 a pound, and light roast beans cost $3 a pound. She plans to b
A right triangle is removed from a rectangle to create the shaded region shown below. Find the area of the shaded region. Be sure to include the correct unit in
How did the Cold War and the atomic bomb change American society and culture?
Trig please help photo attached
how do you determine the vertex for a equation?
Which expressions will help you find the surface area of this right triangular prism? Select all that apply. 11 × 3 1/2 × 3 × 5 4 × 11 5 × 11
Find the value of the discriminant. 2x^2+12x−13=0 then Determine the number and type of roots.
If Ms. Simon starts her drive at 6:30 a.m., she can drive at her average driving speed with no traffic delay for each segment of the drive. If she starts her dr
A 7 pound bag of dog food costs $21 What is the unit price of the dog food? a. $21 per 7 pounds b.$147 per pound c $3 per pound d. $28 per pound