oppxontop
oppxontop oppxontop
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you had $6.00 to buy bananas and apples. Bananas cost $0.49 per pound and apples cost $0.34 per pound. Write a linear equation that represents the different amounts of fruit you could buy.​

Respuesta :

gigglemug
gigglemug gigglemug
  • 01-03-2021

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

ok ok ok ok ok ok ok ok

Answer Link

Otras preguntas

This type of leader is a goal-oriented and largely concerned with accomplishing set task
What is happening to this graph when the x-values are between 4 and 8
How would the DNA of a human compare to the DNA of a duck?
What problem is caused by maps being two-dimensional
What problem is caused by maps being two-dimensional
what is the vertex of the absolute value function defined by f(x)=|x+5|+7?
every source on the works cited page should be referenced somewhere in the text of the report. True or false
Which recursive formula can be used to generate the sequence shown where f(1)=9.6 and n is greater than or equal to 1?
This map shows the territories held by Spain at the height of its empire. Based on the map, how would the loss of territory to South American revolution affect
Which ordered triple is a solution of the following linear system?: 2x+3y+2z=26 −x+7y−z=21 3x+2y−5z=13