sarahjacobs5004 sarahjacobs5004
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

I need this answer now so please help.​

I need this answer now so please help class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2021

Answer:

1.B

2.A

3.C

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

As a direct contact with European explorers, the Native American population a. tripled b. declined c. moved away d. propered
7. Brad Studied to the total of 24.4 hours over a period of four days. On average, how many hours did Brad study each day?
what is the solution to 7 • p = –56? a. p = –49 b. p = –8 c. p = 8 d. p = 49
Sarah bought a 24-ounce can of tomato sauce for $8.40 what is the unit price per ounce?
the total cost, c, of an item purchased from a store is c = p .07p, where p is the price before sales tax, and there is a 7% sales tax in effect. an equivalent
why go vegetarian? people choose to eliminate meat from their diets for many reasons. concerns about health risks, farming practices, and environmental problems
Find an equation of the tangent line to the curve at the given point. y = sec x, (π/6, 2√3/3)
Which of these was NOT a new wartime role for women? battlefield nurses government clerks munitions plant workers salespeople
one of the reasons for studying history is that it tells the future and how we should live today. a. true b. false
Which was NOT a reason for the decline in support for President Bush's policies during his second term? Multiple weapons of mass destruction were found in I