officallymajesty officallymajesty
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If it cost $9 for 6 rides how much would it cost for 1, 10

Respuesta :

elikg117 elikg117
  • 04-02-2021

Answer:

1 = $4     10= $13

Step-by-step explanation:

Answer Link
alejandra1534 alejandra1534
  • 04-02-2021
Each ride cost $1.50 meaning 10 rides is 15
Answer Link

Otras preguntas

When is the product of two integers less than or equal to both of the two factors?
Ms. Velez will use x gray bricks and y red bricks to build a wall around her garden. Gray bricks cost $0.45 each and red bricks cost $0.58 each. She can spend u
how is the volume of the cone related to the volume of the cylinder
what is 12.09 and 9.88 rounded to the nearest hundreth
give two specific examples of how British mistreated the indigenous peoples of Australia
What were the outcomes of European Exploration?
Select the correctly punctuated sentence. -The men's choice of television program didn't agree with the Williams's or the childrens'. -The men's choice of telev
Is 4/9 greater than 1/3
what is the cost per unit
Besides making laws, what are some other jobs of the House of Representatives and senate?