lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

Write two sentences containing pronouns with noun appositives. Use a nominative case pronoun in one sentence and an objective case pronoun in the other.
World War I officially began on July 28th, 1914. There were several events that contributed to the start of WWI. You have to write an expository paper regarding
PLSSS HELP What was given to the Bears as a wedding gift from Papa Bear's mother? the table the bowls the spoons magic beans
g . Suppose that, as a result of a decrease in the market supply of labor, the wage rate has risen 10%. After adjusting its employment level, a firm finds its t
The unadjusted trial balance at the end of the year includes the following: Accounts receivable $106,000 Allowance for doubtful accounts $1,800 Both accounts ha
PLEASE HELP! WILL MARK BRAINLIEST!
I need help please biology
5y + x - y; use x = 1, and y = 6​
Which form of punctuation is important to use after the greeting in a business letter
Translate "I don't attend the meeting" into spanish