smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how many OWLS are 4 desks?
PLEASE HELP ASAP More info on picture. This relationship is known as Graham's Law of Effusion. How many times heavier is the heavy gas compared to the light gas
You throw a baseball upward with an initial velocity of 35 feet per second. The height h (in feet) of the baseball relative to your glove is modeled by the posi
answer should be given in m/s​
which animlal is the only livung descendent of the dinosours
Help urgently tired of post every 5 min
M 27 1 point The value of y is directly proportional to the value of x. If y=2/3 whenx=1/12 , what is the value of y when x = 1/2 ?
1. Given the following reaction, answer the questions that follow: C3H8+5 02 3 CO₂ + 4H₂O a) If you begin with 3.5 moles of C3H8 and 6.2 moles of O₂, find the m
Find the value of n.
Which of the following is NOT a cause of stress? Headaches Frustration Threat Hurt